KERAMIČKE FASETE
KERAMIČKE FASETE
Zubni implanti
u BELLE DENT ordinaciji
u BELL
Za

PIŠE: Dr Aleksandar Despotović
Pomozite drugima da saznaju više – delite ovu informaciju!
Osećate se nesigurno zbog nedostatka zuba?
Zamislite da možete ponovo da se smejete s pouzdanjem i uživate u omiljenoj hrani, baš kao i pre. Stomatološki implantati su pravo rešenje – prirodni izgled, dugotrajnost, i potpuno nova funkcionalnost.
Naš tim u BELLE DENT-u koristi najmoderniju tehnologiju kako bismo vam omogućili prelep, funkcionalan osmeh koji zaslužujete.
Ne dozvolite da vam nedostajući zubi oduzmu više – saznajte više o implantatima i vratite svoj osmeh još danas!

Da li su zubni implanti najbolje rešenje za mene ?
Uzmite ogledalo i pogledajte da li imate neko od stanja sa ilustracije:
Ako jeste, Vi ste pacijent koji bi trebalo da razmotri i implant/implante kao opciju.
Šta su zubni implanti?

Stomatološki implantati su vrsta stomatološke nadoknade koja se koristi za zamenu nedostajućih zuba. Dizajnirani su da izgledaju i funkcionišu kao prirodni zubi, što ih čini popularnim izborom za one koji su izgubili jedan ili više zuba zbog povrede, karijesa ili drugih razloga.
Implantat je sam po sebi mali posebno dizajniran i obrađen zavrtanj sa navojima napravljen od titana. Hirurški se postavlja u vilicu nakon čega se vremenom spoji sa kosti, što stvara jaku i stabilnu osnovu za zamenu zuba. Kada se implantat spoji sa kosti, na vrhu se postavlja nadogradnja na implantatu (abutment), koja služi kao osnova za zamenu zuba, koja može biti kruna, most ili proteza.
Stomatološki implantati imaju mnogo prednosti u odnosu na druge vrste nadoknada zuba. Zato što su direktno učvršćeni u vilicu, oni pružaju nivo stabilnosti i podrške koji je sličan prirodnim zubima. To znači da pacijenti mogu da jedu, govore i se smeju sa pouzdanjem, bez brige da će njihovi zamenski zubi da se kreću ili premeštaju u ustima.
Pored toga, stomatološki implantati pomažu očuvanju vilice i održavanju oblika lica, što nije slučaj kada nedostaju zubi. Kada se izgubi zub, vilica u tom području počinje da se sužava i propada, što može promeniti oblik lica i učiniti ga starijim. Stomatološki implantati pomažu da se stimulira vilica, čineći je jakom i zdravom.
Implant sa krunicom vs. most na brušenim zubima?
(ako nedostaje jedan zub)

Imate zube koji vam se ne sviđaju po obliku i-ili trouglaste crne prostore između zuba
U slučaju da vam između dva postojeća zuba nedostaje jedan zub, možete uraditi ili jedan implant sa krunicom na njemu ili tročlani most.
Ako su postojeće krunice neoštećene i stabilne, iako oba daju estetski dobar rezultat, trebalo bi da date prednost ugradnji implanta iz tri razloga:
-
Nećete morati da brusite zdrave zube pored implanta, pa samim tim produžujete njihov vek.
-
Implant prenosi fiziološki opterećenje na kost oko njega, pa sprečava da se vremenom ta kost vremenom povuče i kolabira, već i povećava njenu gustinu i održava zapreminu kosti.
-
Kod ovakvog rada možete da provučete dentalni konac, tj lakše je održavanje oralne higijene.
Naravno, ako su zubi već sa velikim plombama, možda treba razmotriti i opciju bezmetalnog ili metalkeramičkog mosta.
Ako su i ostali zubi u vilici nepravilno poređani, ne treba žuriti sa ugradnjom implantata, već pre toga ispraviti zube ortodotskom protezom, jer jednom ugrađen implantat ne može naknadno da se pomeri terapijom.
Ako su zubi koji nedostaju poslednji u zubnom nizu, onda je nadoknada implatnom bolje rešenje nego "viseći most", koji zahteva brušenje više zuba radi opiranju nepovoljnoj sili izvrtanja.



Mostovi na implantima
(ako nedostaje više susednih zuba)

Ako nedostaju dva ili više susednih zuba, moguće je njihovo mesto ugraditi implante i na njih postaviti ili pojedinačne krunice na svaki implant ili most na dva ili više implantata.
Most na implatatima je jeftinija opcija od pojedinačnih krunica na svakom implantatu. U slučajevima gde je neophodna celokupna rekonstrukcija svih zuba moguće je da most na zubima, bezmetalni ili metalkeramički bude ekonomski prihvatljivije rešenje.
Most na zubima svakako nije moguć ako nedostaje niz zuba na kraju vilice, kao na gornjoj slici. Tu bi kao opcija osim imlantata bila moguća jedino pokretna proteza.
Da li i totalnu protezu mogu da zamenim fiksnim mostom?
Svakako. Ako nemate nijedan zub ili su svi za vađenje, ALL on 4 ili ALL on 6 sistemi na implantima su moguće rešenje za vas. O tome sve informacije možete naći ovde.

Da li mogu da napravim klasičnu protezu stabilizovanu na implantima?
Svakako. Ako nemate nijedan zub ili su svi za vađenje, moguće je dodatno stabilizovati protezu ugradnjom 2 ili 4 implantata.


Kolika je stopa uspešnosti implantacije?
Da li postoje garancije?
Predviđeno je da jednom ugrađeni implanti ostanu zauvek.
Krunice i mostove na implantatima, ako su za implante fiksirane šrafom ili cementirane posebnim trajno privremenim cementima za implante mogu se skinuti i servisirati u laboratoriji ako bude potrebno.
Stopa useha postavljanja dentalnih implantata uglavnom je visoka, sa studijama koje beleže stope uspeha od 95-98%. Međutim, uspeh postavljanja dentalnih implantata može zavisiti od više faktora, uključujući opšte zdravlje pacijenta, pušenje, oralnu higijenu, kvalitet i dizajn implanta i iskustvo i kvalifikacije implantologa. Važno je da budete svesni potencijalnih rizika i koristi postupka i da o tome razgovarate sa svojim stomatologom.
Sam proizvođač implantata garantuje da ćete besplatno dobiti novi implantat ukoliko iz bilo kojih razloga dođe do odbacivanja implantata iz vilice. Ti slučajevi su retki i uglavnom se uspešno rešavaju u sledećem pokušaju.
Garancija besplatne usluge se ne može odnositi na naše vreme i ostale resurse koji nisu besplatni za nas. Ono što možemo garadntovati je da ćemo stvari odraditi po protokolima koje preporučuje proizvođač implantata.
Može doći do promene plana lečenja zbog nekih nepredviđenih okolnosti na koje ne možemo uticati, ali za vas je bitno da na kraju dobijete željeni rezultat.
Radimo sa više poznatih svetskih brendova, kao što su Nobel, AlfaBio i Zimmer...
Uvek smo uz svoje pacijetne.
Da li je u mom slučaju moguća ugradnja implanta?
Najverovatnije da jeste. Samo mali broj pacijenata je relativno ili apsolutno kontraindikovana,
Relativni kontraindikacije za postavljanje dentalnih implantata uključuju:
-
Lošu oralnu higijenu: Ako pacijent nema dobru oralnu higijenu, može doći do nakupljanja plaka i kamenca oko implantata, što može dovesti do upale i parodontne bolesti, što može uticati na uspeh implantata.
-
Aktivnu parodontnu bolest: Ako pacijent ima aktivnu parodontnu bolest, to znači da ima upalu i gubitak kosti oko postojećih zuba. Ova bolest može uticati na uspeh implantata, jer može dovesti do gubitka kosti u okolini implantata.
-
Nedovoljnu gustinu kosti vilice: Ako kost vilice nije dovoljno gusta, implantat može biti nemoguće postaviti, ili postoji veći rizik od neuspeha implantata.
-
Pušenje: Pušenje može uticati na proces ozdravljenja i povećati rizik od neuspeha implantata.
Ova stanja mogu povećati rizik od neuspeha implantata i treba ih rešiti pre početka postupka, konsultacijom sa dentalnim stručnjakom i pregledom. Implantolog će pregledati vašu oralnu higijenu, stanje parodonta, gustinu kosti i druga stanja koja mogu uticati na uspjeh implantacije. Ako se utvrdi da postoji relativna kontraindikacija, vaš dentalni stručnjak će vam ponuditi adekvatne preporuke i opcije za rešenje problema.
Apsolutne kontraindikacije za postavljanje dentalnih implantata uključuju stanja poput nekontrolisane dijabetesa, terapije zračenjem glave i vrata i određene autoimune bolesti. Ova stanja mogu uticati na proces ozdravljenja i činiti postavljanje implantata nemogućim.
Terapija zračenjem glave i vrata može uzrokovati oštećenje kosti čeljusti, što je neadekvatno za podršku implantata. Pored toga, terapija zračenjem može izazvati upalu i oštećenje tkiva, što može otežati fuziju implantata sa okolnom kosti.
Određene autoimune bolesti, kao što su reumatoidni artritis i lupus, također mogu činiti postavljanje implantata nemogućim. Te bolesti mogu izazvati hroničnu upalu u telu i uticati na proces ozdravljenja. Pored toga, te bolesti mogu izazvati gubitak kosti, što može učiniti kost vilice previše slabom da podrži implantat.
Važno je napomenuti da su ovo samo primeri apsolutnih kontraindikacija, i pacijent treba da se konsultuje sa dentalnim stručnjakom kako bi utvrdio da li su dentalni implantati pravi izbor za njega. Oni će obaviti detaljan pregled, uzeti u obzir vašu medicinsku i dentalnu istoriju i proceniti trenutno stanje vaše kosti vilice kako bi utvrdili da li ste pogodni kandidat za postavljanje implantata.
Koliko košta ugradnja dentalnih implantata?

Cena ugradnje dentalnih implantata može da varira iz nekoliko razloga, i ne postoji univerzalan iznos jer svaki slučaj zahteva individualan pristup. Evo faktora koji utiču na cenu:
-
Komponente implantata – Implantat je samo deo procedure. Pored njega, potrebni su vam i abatment (nadogradnja) i krunica, čiji materijali i način izrade utiču na ukupnu cenu.
-
Vrsta i kompleksnost zahvata – Svaki pacijent je jedinstven, pa se troškovi razlikuju u zavisnosti od broja implantata, da li je potrebno podizanje sinusa (sinus lift) ili koštani transplantat kako bi kost vilice bila stabilna.
-
Tehnologija – Ugradnja implantata može biti ručna ili uz pomoć hirurškog vodiča, što može značajno uticati na preciznost zahvata, ali i cenu.
-
Kvalitet implantata – Kvalitet i brend implantata, kao i vrsta abatmenta (fabrički ili izrađen po meri), dodatno određuju cenu.
-
Stručnost stomatologa – Cenu može odrediti i iskustvo i specijalizacija stomatologa ili oralnog hirurga koji obavlja zahvat.
-
Dodatne usluge – Neki pacijenti zahtevaju analgosedaciju uz prisustvo anesteziologa, što takođe može uticati na cenu.
-
Troškovi dijagnostike – Pre zahvata, obavezan je 3D snimak vilica kako bi se odredila optimalna terapija.
Zašto se odlučiti na nas?
Kod nas u Srbiji možete dobiti implantate istog ili boljeg kvaliteta po znatno povoljnijim cenama nego u mnogim zemljama EU ili SAD, čak i ako uračunate troškove puta i smeštaja. Mi ćemo vam pomoći da sve organizujete – od dijagnostike do same ugradnje.
Najbolji način da saznate tačnu cenu za vašu situaciju je da nas kontaktirate. Na osnovu vašeg 3D snimka, naš tim će vam pružiti detaljnu procenu i objasniti sve mogućnosti terapije.
Koja je procedura za ugradnju i protetiku na implantatima?
Procedura postavljanja dentalnih implantata obično podrazumijeva nekoliko koraka:
-
Konsultacije: Prilikom prve konsultacije, pregledatćemo vaša usta i analizirati vaše3D rendgenske snimke kako bi utvrdili da li ste pogodni kandidat za dentalne implantate. Takođe ćemo razgovarati o vašim opcijama tretmana i mogućim rizicima ili komplikacijama.
-
Operacija: Tokom operacije, vaš napravićemo inciziju u vašim desnima i napraviti malu rupu u vašoj kosti vilica za postavljanje implantata. Zatim će se implantat postaviti u kost.
-
Period ozdravljenja: Nakon operacije, vaša kost viliva će trebati vremena da se ozdravi i spoji sa implantatom. Ovaj proces može potrajati nekoliko meseci, tokom kojih ćete morati slediti strogo oralno higijenske preporuke i izbegavati pritisak na mesto implantacije.
-
Postavljanje abatmenta: Nakon što se implantat spojio sa vašom kosti vilica, postavićemo mali spojnik, poznat kao abatment, na implantat. To će služiti kao osnova za vaš zamenski zub.
-
Postavljanje zamenskog zuba: Nakon što je abutment na mestu, napravitićemo otisak vaših zuba kako bi napravili prilagođeni zamenski zub koji ćemo pričvrstiti na abatment.
Da li boli ugradnja implantata?
Uopšteno, postupak postavljanja dentalnih implantata smatra se relativno manjom hirurškom procedurom. Operacija ne boli jer se izvodi pod lokalnom anestezijom. Kod uplašenih pacijenata ili opsežnih radova moguće je primeniti i intravensku sedacijom pod kontolom anesteziologa. Nakon postupka ugradnje, otok je očekivan, pa ćemo vam preporučiti mirovanje, propisaćemo se hladne obloze, antibiotik i lekove protiv bola preventivno i lekove protiv otoka.
Da li imam dovoljno kosti za ugradnju implanta?
Ima li dovoljno kosti u vilici važno je za uspešno postavljanje dentalnih implantata. Ako nema dovoljno kosti, implantat se može nedovoljno spojiti sa vilicom i može propasti.
Tokom prve konsultacije, analiziraćemo rendgenske snimke i obaviti detaljan pregled vaše vilice kako bi utvrdili da li ima dovoljno kosti za postavljanje implantata. Ako nema dovoljno kosti, postoje nekoliko opcija koje ćemo razmotriti:
-
Kostna transplantacija: Kostna transplantacija je hirurški postupak koji podrazumeva dodavanje kostnog tkiva vilice kako bi se povećala gustina kosti. Uglavnom se koriste kupovni zamenici za kost u granulama.
-
Sinus lift: Ako nema dovoljno kosti u gornjoj vilici, može biti potreban sinus lift. Ovaj postupak podrazumeva dodavanje kosti u području iznad gornje vilice, blizu sinusa.
-
Širenje grebena: Ako nema dovoljno kosti u širini vilice, može se obaviti postupak širenja grebena. Ovaj postupak podrazumeva da se napravi mala incizija u desnima i da se koriste posebni instrumenti da kojim se blago rasteže kost vilice kako bi se stvorilo više prostora za implantat.
-
Imedijatna opterećenja: Ova tehnika je poseban protokol koji omogućuje da se implantat odmah optereti nakon hirurškog postavljanja, ova tehnika nije preporučena za svaki slučaj i treba je proceniti od strane implantologa.
Važno je napomenuti da su ovo samo primeri opcija i najbolju opciju za vas razmotriti posle detaljnog pregleda i analize 3d snimka.

Implanti
- PRE I POSLE FOTOGRAFIJE




Fleksibilno plaćanje –
bez brige o troškovima!
Nemojte brinuti ako ne možete sve da platite odmah.
Ako ste zaposleni na neodređeno ili ste penzioner,
nudimo vam mogućnost plaćanja na rate putem administrativne zabrane.
Sve što je potrebno jeste da dobijete naš formular, overite ga u svojoj firmi ili fondu za penzijsko osiguranje – i to je to!
Iskoristite svoje
zdravstveno osiguranje!

Ako imate Wiener Städtische zdravstveno osiguranje, možemo vam pomoći da svoje stomatološke tretmane pokrijete policom osiguranja.
Jednostavno nas kontaktirajte da zakažemo termin,a zatim pozovite
njihov call centar kako biste aktivirali vašu polisu.

Jednostavno plaćanje karticom
za vaše stomatološke usluge!
Zadovoljni klijenti
Za svaku preporuku! Ko nije pronašao svog stomatologa, toplo preporučujem! Profesionalnost, ljubaznost, dostupnost, veština, znanje. Nema greške.
Knowledgable, considerate and gentle, dr. Despotovic keeps providing top quality services to my family and me. From braces to crowns, all of his interventions resulted in durable and comfortable fixes. My 4-year old son went out smiling after his first experience with the "drill", dr. Despotovic worked him over like a charm. Price-performance ratio: unbeatable!
Odlična stomatološka ordinacija, vrhunska usluga, visok kvalitet.
Jelena Živković Ex Ilić
Facebook review
Dino Pasalic
Google maps review
Ivan Božanić
Google maps review

Zakažite konsultacije i saznajte kako vam implantati mogu promeniti život!
.jpg)
Zubni implanti
-
Besplatan prvi pregled za zubne implante
-
Brza i bezbolna ugradnja
-
Najbolje rešenje za nadoknadu jednog ili više nedostajućih zuba
-
Izbegavate brušenje zuba za most, izbegavate topljenje kosti usled neopterećenja. Lakše održavanje oralne higijene nego kod mosta.
-
Doživotna garancija na implant od strane proizvođača